7

آذر 1399

1399/09/07

11/27/2020 12:00:00 AM

ثبت نام کودکان و نوجوانان جهت حفظ جزء 30 قرآن کریم در طرح شایق موسسه یاران علم

به منظور گسترش فرهنگ قرآنی دربین خانواده ها و همچنین با توجه به ارتباط موثر و مفید موسسه با مدارس و در اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر گسترش فرهنگ حفظ قرآن ، موسسه یاران علم به اجرای طرح حفظ جزء 30 قرآن در بین نوجوانان پرداخته است . کودکان ونوجوانان 5 تا 12 سال می توانند جهت ثبت نام در این طرح به سایت موسسه یاران علم مراجعه نموده وثبت نام نمایند .پس از ثبت نام رابطین موسسه با شما تماس گرفته و ادامه کار حفظ را با شما هماهنگ خواهند نمود .

7

آذر 1399

1399/09/07

11/27/2020 12:00:00 AM

فرارسیدن ماه پر برکت رجب برمومنان مبارک باد

اهمیت و جایگاهش ماه رجب به حدی است که «امام موسی کاظم (ع)» می‌فرمایند: «ماه رجب، ماه بزرگی است که در آن پاداش حسنات چند برابر به حساب می‌آید و گناهان آدمی در آن آمرزیده می‌شود». کسی که یک روز در این ماه را روزه بگیرد، آتش جهنم به اندازه صد سال از او فاصله می‌گیرد و کسی که سه روز در این ماه روزه بگیرد، بهشت بر او واجب می‌شود.همچنین «امام موسی کاظم (ع)» بیان فرمودند: «رجب، نام رودی است در بهشت که از شیر سپیدتر و از عسل شیرین‌تر است، کسی که یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد، خداوند متعال از زلال جاری آن رود به وی می‌نوشاند». «پیامبر اکرم (ص)» در مورد اهمیت ماه رجب می‌فرمایند: «آگاه باشید که ماه رجب، ماه خدا و از ماه‌های بزرگ است و از آن روی «اصمّ» نامیده شده که هیچ یک از ماه‌ها نزد خدا در حرمت و فضیلت به آن نمی‌رسد»، همچنین ایشان تاکید فرمودند: «رجب ماه خداوند سبحان و شعبان ماه من و رمضان ماه

7

آذر 1399

1399/09/07

11/27/2020 12:00:00 AM

آموزه های پیامبر (صلی الله علیه وآله) برای زندگی امروز در کلام رهبر معظم انقلاب

پیغمبر اکرم از جوانی از صحابه‌ی خودشان خوششان آمد و برای او دعائی کردند و فرمودند: « اللّهمّ امتِعهُ بِشَبابِه» یعنی پروردگارا ! او را از جوانیِ خود بهره‌مند کن... خطاست اگر خیال کنیم بهره‌مندی از جوانی به معنای لذت بردن از شهوات مادی و سرگرمی‌های جوانی است... در یک بیان دیگری پیغمبر اکرم فرمودند: ما مِن شابٍّ یَدَعُ لَذَّةَ الدُّنیا و لَهوَها وَ اَهرَمَ شَبابَهُ فی طاعَةِ اللهِ الا اَعطاهُ اللهُ اَجرَ اثنَینِ وَ سَبعینَ صِدّیقا یعنی جوانی که دامن خودش را پاک نگه میدارد، از شهوات مادی دوری می گزیند، در پیش خدای متعال اجر هفتاد و دو صدیق را دارد... تمتع از جوانی این است که انسان جوانی را در اطاعت خدا بگذراند.